23. Apríl 2018 hotelier
Baner_hotelier

Rozhovory

Hotelierstvo mu učarovalo už v mladosti. Dnes v ňom pracuje už 37 rokov. Skúsenosti zbieral v Kanade, Nemecku, Rakúsku i Švajčiarsku, roky pôsobil aj v USA. Pod jeho vedením získal žilinský hotel Holiday Inn ocenenie najlepší nováčik v sieti, ďalší hotel, určený na predaj, „vytiahol“ z červených čísiel. Róbert Balek je prototypom riaditeľa, ktorému hotelierstvo prináša radosť a uspokojenie.

Za 15 rokov sa z miestnej cestovky, ktorú založil spolu s troma priateľmi, stal najväčší stredoeurópsky rezervačný portál a z vyštudovaného informatika prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr (SACKA). Jeho názory sú nekonformné a mnohí s nimi nesúhlasia. Napriek tomu je Tomáš Hasala optimista, podľa ktorého má pred sebou turizmus na Slovensku dobrú perspektívu.

Kontinuita generácií, skúsenosť, múdrosť a nadhľad šedín – to sú veci, o ktorých v našich zemepisných dĺžkach moc nepočuť. A je to na našu škodu. Lebo svet, ani ten náš profesijný, nezačal naším vstupom naň ani naším narodením. Je preto pre nás veľkým obohatením a cťou, že sa s nami o svoj príbeh podelil priekopník cestovného ruchu na Slovensku, uznávaný hotelier pán František Odložilík.

Ambiciózny mladý manažér s čítankovou kariérou už zakúsil hoteliersky chlebík v mnohých kútoch sveta. Po zbieraní skúseností v sieťach Marriott a Hilton sa napokon usadil pod vlajkou Kempinski. Prednedávnom ho život zavial tam, kde sa ako dieťa naučil lyžovať – do Vysokých Tatier. A hoci dnes už šéfuje novému hotelu nad Dunajom, meno Konstantin Zeuke sa ľuďom v brandži stále spája so slovenskou premiérou najstaršej európskej hotelovej siete na Štrbskom plese.

kontakt

Fakturačná adresa: Kopanice 709/9D, 010 07 Žilina, Slovenská republika
IČO: 36693995, DIČ: 2022267643, IČ DPH: SK2022267643, Spoločnosť je zapísaná v OR SR Žilina, oddiel Sro, vložka č. 18197/L
PODROBNEJŠÍ KONTAKT |   FACEBOOK